وبلاگ انوش راوید

تاریخ سلوکیان یا اسالکه

تاریخ سلوکیان یا اسالکه

   پیش گفتار

      هرچه در میان کتابها و اینترنت گشتم،  هیچ آثار تاریخی و باستان شناسی،  که از سلو کیان باشد نیافتم،  فقط عکس های چند سکه سلوکی و مجسمه های بی نام و نشان دیدم،  که هیچ کدام سند و مدرک تاریخی و باستان شناسی نبودند.  در تمام این کتابها و وبها،  فقط به نوشتن و تحلیل های بی پایه و اساس درباره سلوکی پرداخته بودند،  درست مانند ضرب المثل تاریخی خودمان،  آفتابه لگن هفت دست،  شام و نهار هیچی.  بهمین جهت صفحه این بخش تاریخ را فعلاً خالی می گذارم،  تا زمانی که پژوهشگران ایرانی نسبت به کشف واقعیت های تاریخی،  بدور از دروغها اقدام کنند.  یاد آوری کنم،  مردم عادت کرده اند که حتماً در کتاب های تاریخی پادشاهی و امپراتوری باشد،  و با جنگ و کشتار بماند و کشور گشایی کند،  در صورتیکه تاریخ خیلی موضوعات دارد که پنهان مانده است.

      تا آنجا که من می دانم،  و به مرور با عکسها و اسنادی بیشتر بیان خواهم کرد،  سلوکیان همانگونه که از نامشان پیداست،  فرقه ای دینی بودند،  که در نزدیکی بغداد و شهری باستانی که امروزه سلوکی می نامند،  معبد و جایگاه و پایگاه مردمی داشتند.  سلوکی ها توانستند مناطق نفوذ دینی و مسلکی خود را تا سوریه و فلسطین گسترش دهند و همین ها با تغییراتی در میترایی،  بدون داشتن تحلیلی از گذر های تاریخی اجتماع،  منطقه را آماده پذیرش مسیحیت کردند.  همچنین آنها با آمیختن خطوط غربی و شرقی ایران بزرگ،  خط جدیدی ایجاد کردند،  تا خطوط جدید بتواند حرف دیگر و جدید دینی را برساند،  و به اشتباه یا ترفند،  خط یونانی معروف گشته است.  بدین منظور،  ضمن تحقیق در کتاب های تاریخی باستانی ایران،  باید با دید واقعی و بدور از دروغ های تاریخی،  به سایت باستانی سلوکی در عراق و سوریه رفت،  و در آنجا به نتایج تاریخ نگاری نوین دست یافت.

      باید توجه داشت بدون واسطه در تاریخ اجتماعی،  هرگز گذر تاریخی با حساب تاریخ و فرهنگ یادگیری،  انجام پذیر نیست،  مثلاً دین قدیم به دین جدید تبدیل شود.  البته بدلیل سیستم آموزش حافظه محوری،  درک این مطالب کمی مشکل است،  بهمین جهت باید لینکها مطالعه و وبلاگ پیگیری گردد،  تا مسائل حل و شبهات برطرف شوند.

سلوکیان  The Seleucid Empire

. . . . فعلاً تا یافتن واقعیت خالی است . . . .

    دروغ گویان بدون اسناد واقعی تاریخی،  و اشتباه یا دروغ و ترفند گویند:  سلوکیان یا اسالکه،  نام حکومتی بود،  که در میان سال ‌های ۳۱۲ تا ۶۴ ق.م،  بر آسیای غربی فرمان می‌راند.  پس از مرگ اسکندر مقدونی سرزمین‌ های او میان سردارانش تقسیم‌ شدند. سلوکیان جانشینان سلوکوس یکم بودند،  که در ۳۰۶ به قدرت رسید.  مصر باستان نیز به دودمان بطلمیوسی یا بطالسه و یونان و بخش ‌های اروپایی امپراتوری اسکندر نیز به مقدونیان رسید.

   توجه:  درصورتیکه سلوکیان حاکمان و پادشاهان سوریه بودند،  به پرسش و پاسخ های گفتمان تاریخ در اینجا مراجعه نمایید. 

  جوانان باهوش ایران،  درباره موضوعات مختلف تاریخ،  تحقیقها و تحلیل های مستقل،  بدور از دروغ های تاریخ انجام دهید.

   عکس سر مجسمه میترایی که بدروغ و بدون اسناد و نوشته می گویند سلوکوس اول است،  ولی نمی گویند که سلوکوس های شماره دار رهبران دینی بودند،  شاید در ادامه پنهان کاری های کلیسا و کنیسا بوده و می باشد.  عکس شماره 1406.

کلیک کنید:  تاریخ مردن

کلیک کنید:  اسکندر رومی کیست

کلیک کنید:  نویسندگان و تاریخ نویسان ایران

 سبز= جنگل های شمال ایران، سفید= آسمان شفاف مرکز ایران، قرمز= سرخی فجر خلیج فارس

    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.

ارگ   http://arq.ir

 

کلیک کنید:  تماس و نظر

تاریخ ارسال: 1393/09/21 ساعت 14:42 | نویسنده: انوش راوید | چاپ مطلب

وبسایت ارگ انوش راوید