X
تبلیغات
زولا

وبلاگ انوش راوید

چالشی با تاریکی های تاریخ

چالشی با تاریکی های تاریخ

وبسایت نوید صلح دوست

 

به نام خدا

فراخوان و دعوت از اساتید

      واضح است غربیان تاریخ ایران زمین را افسانه و از افسانه ها تاریخ ساخته اند،  و در این بین از هیچ کوششی جهت تغییر و ایجاد نابسامانی در تاریخ این مرز و بوم دریغ نداشته اند.  به همین منظور قصد داریم تا با تهیه مستندی برای پاکسازی تاریخ از دروغ های آن قدمی استوار برداریم،  و از تمامی اساتید و کارشناسان که در این ارتباط می توانند به ما یاری رسانند دعوت به عمل می آوریم تا با ما در تهیه این فیلم مستند همکاری داشته باشند.  از کارشناسان در بخش های زیر جهت همکاری دعوت به عمل می آید:

   ــ  اساتید تاریخ و تاریخ اجتماعی و باستان شناسی، علوم دینی، اسطوره شناسی،  زبان شناسی (زبان های باستانی(،  زمین شناسی،  ستاره شناسی،  علوم نظامی (نبردهای کلاسیک و باستانی(،  حمل و نقل و دریانوردی.

     لازم به تذکر است،  آن دسته از اساتیدی که با ما هم نظر نیستند،  و روایات چند سده اخیر در ارتباط با اسکندر مقدونی را همانگونه که غربیان نوشته اند حقیقت می دانند،  درخواست داریم تا با حضور خود در این مستند اسناد خود را ارائه نمایند.  موضوع فیلم در ارتباط با یکی از مهمترین گلوگاه های تاریخ یعنی دوران اسکندر مقدونیایی می باشد.  با توجه به اهمیت این شخصیت در طول تاریخ و وجود شبهات بسیار در ارتباط با این اسطوره تاریخی و همچنین تناقضات بسیاری که بعد از ترجمه های متون کلاسیک غربی در چند سده اخیر بوجود آمده اند،  بر آن شدیم تا با به اشتراک گذاری کلیه اسناد در این ارتباط چهره ای شفاف تر از اسکندر مقدونیایی و رویداد های مرتبط با دوران او به نمایش گذاریم.

  ــ  جهت هماهنگی های لازم درخواست می شود با شماره همراه 09368650556 و یا با ایمیل تماس با ما در وبسایت،  با ما در ارتباط باشید.

نوید صلح دوست

گزیده ای از مطالب وبسایت چالشی با تاریکی های تاریخ

 

 تاریخ یا هیستوری

 

هر چه در گذشته دور و نزدیک روی داده است را جزئی از تاریخ  می دانیم و یا به بیانی بهتر، تمامی تغییرات و تحولات جغرافیایی و طبیعی و رویدادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و تجربیاتی که از دیر باز تا امروز بر زندگی بشر تاثیرگذار بوده و یا خواهند بود را تاریخ یا هِستوری می توان نام نهاد.

اهمیت تاریخ تا آنجایی است که بدون دانستن داستان ها یا استوری های گذشته، بشر هرگز نمیتوانست تا این حد در این زمان اندک بر محیط و دیگر جانداران اطراف خود برتری و کنترل یابد و محکوم به تکرار بسیاری از تجربیات گذشتگانش می بود. البته در این میان باید به این مهم نیز توجه داشت که اگر داستان و یا تجربه ای غیر واقعی، که هرگز روی نداده است را مورد استفاده قرار دهیم، حاصل آن به احتمال زیاد، نه تنها به بهبود کیفیت زندگی ما کمکی نمی کند، بلکه برعکس آن، می تواند باعث پس رفت ما نیز بشود. از این روی روشن نمودن آن بخش های تاریک که دارای شبهات بسیاری نیز هستند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، که خوشبختانه امروز می توان با استفاده از ابزارها و دانش نوین بشری بسیاری از این ابهامات و دروغ های وارد شده به تاریخ را شناسایی و از آن حذف نمود.

مستند نقد و بررسی لوح های بابلی مرتبط با الکساندر

در مستند زیر سعی شده است تا با نگاهی به اسناد دسته اول دوران کهن و ترجمه های آنها، به بخشی از ایراداتی که در کرنولوژی های تفسیر شدۀ تحلیل گران امروزین، به گاه نگاری های کهن افزوده شده است، پرداخته شود.

در صورت بروز هر مشکلی جهت تماشای این ویدئو می توانید از طریق این لینک مستقیم فایل این مستند را دریافت کنید.

مطالب و مستندها در وبسایت چالشی با تاریکی های تاریخ

کلیک کنید:  تاریخ حضور ایرانیان در قاره های جدید

کلیک کنید:  آثار تاریخی منهدم می شوند

کلیک کنید:  تاریخ کارشناسان خارجی در ایران

آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا

    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.

ارگ   http://arq.ir

 

کلیک کنید:  تماس و نظر

تاریخ ارسال: 1393/09/21 ساعت 11:45 | نویسنده: انوش راوید | چاپ مطلب

وبسایت ارگ انوش راوید